ВАЗНЕСЕЊЕ ГОСПОДЊЕ - СЛАВА ХРАМА У Д. БРЕЗИКУ

Испунивши Божје промишљање о нама и ујединивши земаљско са небеским, вазнео си се у слави Христе Боже наш, не одвајајући се никако, већ остајући присутан, Ти говориш онима који Те љубе: Ја сам с вама и нико не може против вас. ​(Кондак Вазнесења, гл. 6.)

СЛАВА МАНАСТИРА СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ У БИЈЕЉИНИ

Његово преосвештенство епископ зворничко-тузлански Фотије изразио је, након данашње литургије у манастиру Светог Василија Острошког у Бијељини, наду да ће Косово страдално и распето бити и васкрсло и позвао на бригу о дјеци и омладини. "Чувајмо нашу децу и омладину, они су највише угрожени јер смо отворили своја врата и прозоре и дозволили да нам уђу лопови са свих страна, а сада се чудимо шта се догађа", рекао је владика.

НАВЕЧЕРЈЕ ПРАЗНИКА СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ У БИЈЕЉИНИ

Празничним вечерњим богослужењем вечерас је почело прослављање славе Манастира светог Василија Острошког у Бијељини.

В. ОБАРСКА - СЛАВА ХРАМА И ОСВЕЋЕЊЕ ИКОНОСТАСА

Од врховног Апостола Петра се научивши, Апостол Христов си био, и као сунце на све стране си засијао. Александрији си био украс, блажени, тобом се Египат од обмане демонске ослободио и јеванђељским твојим учењем просветио си све, као светли стуб Цркве. Зато твоју успомену поштујући, светло славимо, Марко богогласни: Моли Бога кога си кроз Јеванђеље благовестио, да подари опроштај грехова душама нашим. (Тропар други, глас 3.)

СЛАВА ХРАМА ВАСКРСЕЊА ГОСПОДЊЕГ У ПОПОВИМА

Ученику у сумњи си наредио да те додирне и још му рекао: Увери се сасвим па иди и више не сумњај. (Цветни триод) У другу недељу по Пасхи, поново празнујемо Христово Васкрсење и светог апостола Томе додиром уверавање.

КРСНА СЛАВА EПАРХИЈЕ ЗВОРНИЧКО-ТУЗЛАНСКЕ ПРОСЛАВЉЕНА У ДЕРВЕНТИ

У петак Светле седмице празнујемо обновљење храма Пресвете Валдичице наше Богородице, званог Живоносни Извор. Захватајте болесни исцељење, јер га Пречиста излива као сладост истине из светог извора.. Хитајте овом извору сви који здравља тражите, јер Богоневеста и Дјева живи украј ове воде. (Цветни триод)

Велика Субота – УЗАЛУД ГРОБ ЧУВАШ СТРАЖО

Данас Ад стењући вапије: Боље би ми било да Рођеног од Марије нисам примио, јер дошавши на ме, државу моју разруши...коју сам раније држао...​слава Господе...Васкрсењу твоме!(Посни Триод, Вечерње Велике Суботе)