РУКОПОЛОЖЕЊЕ И СЛАВА ХРАМА У УГЉЕВИКУ

Његово Преосвештенство епископ зворничко-тузлански г. Фотије рекао је да је свим Србима у аманет да се очува Република Српска коју покушавају да уздрмају на правни и политички начин. -Потребни су нам мудри људи да се сачувамо и опстанемо у ово тешко вријеме - поручио је владика Фотије.

ХРАМОВНА СЛАВА И РУКОПОЛОЖЕЊЕ У ВРУЋИЦИ

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије служио је данас, на празник светих Првоврховних апостола Петра и Павла, свету архијерејску Литургију у Врућици поводом храмовне славе.

ПРОСЛАВА СТАРОГ ЗВОРНИЧКОГ ХРАМА, 200-ГОДИШЊИ ЈУБИЛЕЈ И ОСВЕЋЕЊЕ ФРЕСАКА

Празник Рођење Светог Јована Крститеља зворничани већ 200 година прослављају као славу древног зворничког храма. Ове године слави се значајан јубилеј, 200 година од освећења а торжествено празновање увеличано је освећењем новоосликаних фресака.У празничном расположењу, уз поздравне ријечи добродошлице старјешине храма протојереја Милоша Зекановића, свештенство, монаштво и вијерни народ дочели су свог духовног оца, доброг пастира и Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија.

ВИДОВДАН ТРАСИРАО СУДБИНУ СРПСКОГ НАРОДА

"У Манастиру на Озрену нас данас благодат сабра да прославимо име Божије и славу ВРС и Трећег пјешадијског Република Српска пука, која баштини свијетлу традицију чојства и јунаштва наше српске војске и народа у његовој распетој, али славној и победоносној историји", рекао је владика Фотије. ​(Вијест у изради... АЖУРИРАНО У 21.36ч)

ПРВА ЛИТУРГИЈСКА ПРОСЛАВА СВ. МУЧЕНИКА ЗВОРНИЧКОТУЗЛАНСКИХ

Његово преосвештенство епископ зворничко-тузлански г. Фотије данас је у Саборном храму Рођења Пресвете Богородице у Бијељини служио Свету архијерејску литургију поводом прве прославе Светих мученика зворничкотузланских.

ОСВЕШТАН ХРАМ СВ. ВЛАДИКЕ НИКОЛАЈА У МАЛЕШЕВЦИМА

Епископи зворничко-тузлански Фотије, ваљевски Исихије и шабачки Јеротеј данас су освештали новосаграђени храм светог владике Николаја Охридског и Жичког у Малешевцима код Угљевика.

ВАЗНЕСЕЊЕ ГОСПОДЊЕ - СЛАВА ХРАМА У Д. БРЕЗИКУ

Испунивши Божје промишљање о нама и ујединивши земаљско са небеским, вазнео си се у слави Христе Боже наш, не одвајајући се никако, већ остајући присутан, Ти говориш онима који Те љубе: Ја сам с вама и нико не може против вас. ​(Кондак Вазнесења, гл. 6.)

СЛАВА МАНАСТИРА СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ У БИЈЕЉИНИ

Његово преосвештенство епископ зворничко-тузлански Фотије изразио је, након данашње литургије у манастиру Светог Василија Острошког у Бијељини, наду да ће Косово страдално и распето бити и васкрсло и позвао на бригу о дјеци и омладини. "Чувајмо нашу децу и омладину, они су највише угрожени јер смо отворили своја врата и прозоре и дозволили да нам уђу лопови са свих страна, а сада се чудимо шта се догађа", рекао је владика.

НАВЕЧЕРЈЕ ПРАЗНИКА СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ У БИЈЕЉИНИ

Празничним вечерњим богослужењем вечерас је почело прослављање славе Манастира светог Василија Острошког у Бијељини.

Страна 5 од 37