МИТРОПОЛИТ ФОТИЈЕ НА МЕЂУНАРОДНОЈ НАУЧНОЈ КОНФЕРЕНЦИЈИ У СРЕМСКИМ КАРЛОВЦИМА

У свечаној сали Богословије Светог Арсенија у Сремским Карловцима, 11. октобра 2024. године, организована је Међународна научна конференција под називом „Српска црквена просвета – 230 година Карловачке богословије“.

ТУЗЛА - Беседа Митрополита Фотија на освећењу фресака

Високопреосвећена и преосвећена господа митрополити и епископи зворничко-тузлански Фотије, горњокарловачки Герасим, осечкопољски и барањски Херувим и шабачки Јеротеј освештали су данас, 13. октобра, нови фрескопис Саборног храма у Тузли.У древном сједишту Епархије зворничко-тузланске митрополит Фотије је позвао на мир, заједништво и духовно узрастање."Не дозволимо да у срцима нашим расте коров и јачају страсти овоземаљске", рекао је митрополит многобројном окупљеном народу. (У наставку прочитајте целу беседу)

Беседа Митрополита Фотија - ЈЕДНА ВЕРА, ЈЕДАН ГОСПОД, ЈЕДНО КРШТЕЊЕ

Његово Високопреосвештенство архиепископ и митрополит зворничко-тузлански г. Фотије служио је у недељу по Воздвижењу Часног Крста, 29.септембра, свету архијерејску Литургију у храму светог пророка Илије у Шетићима код Зворника.

Митрополит Фотије - САМАРЈАНСКА ЉУБАВ

Његово Високопреосвештенство Митрополит зворничко-тузлански г. Фотије освештао је јуче Дом здравља "Србија" у Станарима, чију је градњу финансирала Влада Србије. Приликом освећења, које је уприличено поводом Дана општине Станари, 9.септембра, Високопреосвећени митрополит је поздравио присутне ријечима које вам преносимо у наставку.

Митрополит Фотије: СТАНАРИ – ПРОСТОР ВАСКРСЕЊА И ЈЕДИНСТВА НАРОДА

Његово Високопреосвештенство Митрополит зворничко-тузлански г. Фотије освештао је јуче Дом здравља "Србија" у Станарима, чију је градњу финансирала Влада Србије. Током свечане академије која је уприличена поводом Дана општине Станари, 9.септембра, Високопреосвећени митрополит је поздравио присутне госте ријечима које вам преносимо у наставку.

Страна 1 од 7