МИТРОПОЛИТ ФОТИЈЕ СЛУЖИО ПАРАСТОС У ПЕЛАГИЋЕВУ: СЕЋАЊЕ НА 83 ПАЛИХ ЗА СЛОБОДУ

Сећајући се пострадалих и поштујући њихову жртву, чувамо темеље Републике Српске – рекао је данас Митрополит Фотије у Пелагићеву на обиљежавању 33. годишњица од формирања Треће посавске, лаке бригаде, Источно-босанског корпуса Војске Републике Српске.

Богослужења

МИТРОПОЛИТ ФОТИЈЕ СЛУЖИО У ДОБОЈУ ПОВОДОМ СЛАВЕ ХРАМА РОЂЕЊА ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ

Пресвета Богородица је икона сваке хришћанске врлине и наша путеводитељка - рекао је Митрополит Фотије данас у Добоју.

МИТРОПОЛИТ ФОТИЈЕ У ДЕРВЕНТИ ПОВОДОМ СЛАВЕ ХРАМА И ГРАДА

''Јеванђелска Марија је била потпуно предана вољи Божјој као и Пресвета Богородица'', рекао је у својој бесједи на тему јеванђелске приче о Марти и Марији, митрополит Фотије данас у Дервенти.

МИТРОПОЛИТ ФОТИЈЕ - Литургија показатељ духовне зрелости

"Литургија је свеобухватна: и покајање, и проповед и васкрсење – све је сабрано на једном месту", рекао је данас Митрополит Фотије у Челопеку.

ПРОСЛАВЉЕНА КРСНА СЛАВА ГРАДА ДОБОЈА – ПРЕОБРАЖЕЊЕ ГОСПОДЊЕ

„Добој је град који улива наду“ - рекао је данас Митрополит Фотије поводом градске славе у Добоју.

МИТРОПОЛИТ ФОТИЈЕ ОСВЕШТАО ТЕМЕЉЕ СВЕТОСАВСКОГ ДОМА У РАСТУШИ

"Православље преко теологије иконе чува лик Христов, што је нарочито значајно у временима апокалиптичних искушења." - рекао је Митрополит Фотије вечерас у Растуши.

МИТРОПОЛИТ ФОТИЈЕ ОСВЕШТАО ХРАМ У Г. ДЕТЛАКУ

Данас смо се окупили да освештамо овај храм и благословимо га, да се у њему редовно врше богослужења, како би се српски православни народ овога краја сабирао у њему као у и другим храмовима. Веома је значајно да одржимо континуитет са светињом, јер одсуством са Свете Литургије губимо контакт са есхатолошком реалношћу и Царством Небеским - рекао је Митрополит Фотије данас у Г. Детлаку.

Страна 1 од 40