ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: СРПСКИ НАРОД ИДЕ ПУТЕМ КРСТА

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије након свете архијерејске Литургије  поручио је да српски народ иде путем Крста.

ДОБОЈ: СЛАВА САБОРНОГ СПОМЕН-ХРАМА РОЂЕЊА ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ

У својој бесједи Владика Фотије је поручио вјерницима да достојанствено иду путем истине и правде, да чине добра дјела за добро вјере и православног народа.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: ПОСТ ЈЕ ДУХОВНИ ЛЕК

Бог је дао Цркви тај лек и благослов да не будемо обремењени телесном природом. Човек кад пости он се осећа некако лагано као перце. Поготово кад пости четрдесет дана. Тешка храна обремењује човека. Вуче га ка земљи. Ви добро знате, кад престане пост и поченемо јести јаку храну сви се некако осећамо троми и уморни. Зато је пост велики благослов. ​

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: МАНАСТИР ТАВНА ЈЕ СВЕТИОНИК СРПСКОГ НАРОДА

Манастир Тавна је из 14.века, и можете мислити колико је молитава и подвига је уткано у ову светињу. Колико уздаха. Метанија.Покајања. Народног покајања, да би ова светиња живела духовним животом и била светионик нашега народа

ПРЕОБРАЖЕЊЕ ГОСПОДЊЕ - КРСНА СЛАВА ГРАДА ДОБОЈА

Епископ зворничко-тузлански Фотије, уз саслужење свештеника добојског намјесништва, поводом Преображења Господњег - славе града Добоја, освештао је данас реконструисани објекат Владичанског двора у добојском насељу Баре, у присуству српског члана Предсједништва БиХ Милорада Додика.

БИЈЕЉИНА ОБИЉЕЖИЛА СЛАВУ ГРАДА СВЕТОГ ПАНТЕЛЕЈМОНА

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије пожелио је житељима Бијељине срећну и благословену крсну славу. "Радује ме што смо се данас овдје сабрали, на велики празник, и што су овдје и представници државног врха. Црква се залаже за јединство народа и власти, да будемо сложни као у доба Немањића, јер једино тако можемо да опстанемо и да будемо народ благословен", нагласио је Епископ Фотије.

Страна 1 од 17