Епископ Фотије: ДАНАС ЈЕ ПОНОС БИТИ СРБИН

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ОСВЕШТАО ЦРКВУ У ДОЊОЈ БИШЊИ

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Фотије освештао је данас Параклис светог Николе која се налази у комплексу Манастира Покрова Пресвете Богородице у Доњој Бишњи код Дервенте.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ НА ДУХОВСКИ ПОНЕДЈЕЉАК У КАКМУЖУ

Потребно је да се исповедамо да би по милости Божијој добили опроштај грехова. Зато се света тајна исповести назива и ново крштење – пакибытие, рођење у светој исповести или обнова крштења.

Богослужења

Епископ Фотије: НАШЕ МИСЛИ ТРЕБА ДА СУ ТАМО ГДЕ ЈЕ ГОСПОД ХРИСТОС, СА ДЕСНЕ СТРАНЕ ОЦА НА НЕБЕСИМА

Наша философија и наше мисли треба да буду тамо где је Господ Христос, са десне стране Бога и Оца на небесима, поручио је Епископ Фотије на слави храма у доњем Брезику.

Епископ Фотије: ОБНОВА СВЕТИЊА - ВЕЛИКИ БЛАГОСЛОВ

Живот се враћа тамо гдје се обнавља црква, поручио је Његово преосвештенство епископ зворничко-тузлански Фотије који је данас, у присуству многобројних вјерника, освештао конак Манастира Светог пророка Јеремије у Рожњу, селу у федералној општини Сапна.

БИЈЕЉИНА: ОБИЉЕЖЕНА СЛАВА МАНАСТИРА СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ

Епископ Фотије: СВ. ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ СУ ВЕЋ ЗА ЖИВОТА СМАТРАЛИ СВЕТИМ

ЛИТИЈА И ПОМЕН ПОГИНУЛИМ БОРЦИМА У ЛОПАРАМА

У поводу крсне славе општине Лопаре служен је и помен за 242 погинула борца Војске Републике Српске из ове мајевичке општине.

Страна 1 од 27