ОСВЕЋЕЊЕ У СРПСКО-РУСКОМ МАНАСТИРУ СВ. АЛЕКСАНДРА НЕВСКОГ У УГЉЕВИКУ

Његово Преосвештенство епископ зворничко-тузлански г. Фотије изјавио је након данашњег освећења конака у српско-руском Манастиру светог Александра Невског у Угљевику да су Срби и Руси браћа по свему.

Епископ Фотије: ПОРОДИЦА - ТЕМЕЉ ДРУШТВА

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије служио је вечерас празнично вечерње богослужење у Манастиру Свете Петке у Бијељини и у бесједи бројним окупљенима на овом молитвеном сабрању позвао на очување породица и дјеце од разних искушења данашњице.

Петрово – МИХОЉДАН крсна слава општине

Кад су све силе правилно послагане онда ниједан орган у нама не трпи, каже старац Тадеј. Тада је човек увек крепак, здрав и доброг расположења и благодари Богу на свим даровима, и Цркви на свему што она чини за његово спасење, рекао је између осталог Епископ Фотије у данашњој бесједи.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ СЛУЖИО ПОМЕН: 15 ГОДИНА ОД СМРТИ МИЛАНА ЈЕЛИЋА

Полагањем вијенаца и цвијећа, те служењем парастоса данас је у Модричи обиљежено 15 година од смрти бившег предсједника Републике Српске Милана Јелића.

Страна 8 од 37