ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ОСВЕШТАО ХРАМ У БРЕЗЈУ

Фото: Епархија зворничко-тузланска
У уторак 25. јула, на празник чудотворне иконе Богородице Тројеручице, у селу Брезје надомак Челића, у Федералном дијелу мајевичке општине Лопаре, Његово Преосвештенство епископ зворничко-тузлански г. Фотије извршио је, у поподневним часовима, чин великог освећења храма посвећеног управо данашњем празнику.

Прије двије године на данашњи дан Епископ Фотије је обавио чин освећења темеља, а годину послије и освећење крстова и звона. Овогодишње велико освећење показује снагу православних Срба када се сложе и уједине око истог циља.

Владика Фотије је пожелео благословен дан освећења храма.

- Желим вам да се увек у здрављу у весељу сабирамо око наших светиња и онога што је благословено, рекао је владика Фотије данас у Брезју.

На овом свечаном чину Преосвећеном епископу Фотију су саслуживали: протојереј-ставрофор Неђо Зарић, парох у Тобуту; протојереј Јован Ивановић, парох у Дворовима као и протођакони Немања Спасојевић и Лазар Илић, епархијски ђакони. Појао је хор ''Свети краљ Владислав'' из Дворова.

За кума храма у изабран Илија Гашић из Брезја. Кума иконостаса је Биљана Шакотић Давидовић, такође из Брезја, а кум часне трпезе је Срето Абаџић из Јабланице.

Како и доликује у наставку овог молитвеног сабрања и велике духовне радости за мјештане Брезја, уприличена је трпеза љубави у организацији Грађевинског одбора и Црквене општине, а уз свесрду помоћ парохијана и кумова.

Свечаном освећењу храма је присустовао је начелник општине Лопаре г. Радо Савић са сарадницима.

ПИПЕРИ БРЕЗЈЕ ОСВЕЋЕЊЕ ИКОНА БОГОРОДИЦЕ ТРОЈЕРУЧИЦЕ НАЧЕЛНИК РАДО САВИЋ ЛОПАРЕ