ЗВОРНИК: ПРИПРЕМЕ ЗА ОСВЕЋЕЊЕ САБОРНОГ ХРАМА

Фото: Епархија зворничко-тузланска
Његово Преосвештенство епископ зворничко-тузлански г. Фотије посјетио је 24. августа Саборни храм Рођења Пресвете Богородице у Зворнику.

Повод за посјету био је састанак са Одбором за припрему освећења Саборног храма, што ће бити уприличено 21. септембра у Зворнику.

Уважавајући значај овог догађаја, истом ће присуствовати и Његова Светост Патријарх српски господин Порфирије.

Грађевински одбор на чијем челу је бивши градоначелник Зворника г. Зоран Стевановић, те црквени одбор којим председава г. Јаков Галић, захвалио се на позиву да присуствује радном састанку, којом приликом је разговарано о агенди и детаљима организације самог догађаја.

Састанку су присуствовали Његово Преосвештество епископ зворничко-тузлански Фотије, архијерејски намјесник и старјешина Саборног храма у Зворнику протојереј-ставрофор Видоје Лукић и други зворнички свештеници, председници грађевинског и црквеног одбора као и други угледни друштвени радници и привредници.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОСЈЕТЕ ЗВОРНИК ОСВЕЋЕЊЕ ЗОРАН СТЕВАНОВИЋ