ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПРИМИО МАТЕМАТИЧАРА НИКОЛУ ЛАКИЋА

Фото: Епархија зворничко-тузланска
Дана 03. јануара 2024. године Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије примио јe у посјету, у Епархији зворничко-тузланској у Бијељини, Николу Лакића, бившег ученика Техничке школе Михајло Пупин из Бијељине, који је примљен на један од најпрестижнијих факултета на свијету – славни Оксфорд.

Преосвећени владика Фотије је дао подршку овом вриједном младом Бијељинцу благословивши његов даљи труд и напредак у образовању вјерући да је Никола добар образац за младе генерације.

Никола је пријемни испит за Оксфорд је полагао у Прагу у Чешкој, а поред математике надарен је и за физику.

Као ђак Техничке школе “Михајло Пупин” из Бијељине, Никола је прије три године освојио бронзану медаљу на Балканској олимпијади из физике, и то је био само почетак. Услиједили су сјајни резултата на домаћим и међународним такмичењима, па је Лакић стекао услове и наставио своје школовање у престижној Математичкој гимназији у Београду. По завршетку Математичке гимназије уписао се на Математички факултет у Београду који упоредо студира поред студија у Оксфорду.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПРИЈЕМИ ВАСПИТАЊЕ ОБРАЗОВАЊЕ МАТЕМАТИКА НИКОЛА ЛАКИЋ ОКСФОРД