ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ОДРЖАО РАДНИ САСТАНАК СА АРХИЈЕРЕЈСКИМ НАМЈЕСНИЦИМА

На дан када наша Црква молитвено прославља светог свештеномученика Гаврила, патријарха српског и светог Никодима Српског, у уторак 26. децембра 2023. године, одржан је радни састанак Његовог Преосвештенства Епископа Фотија са Архијерејским намјесницима Епархије зворничко-тузланске.

Размотрени су сви аспекти духовног и материјалног дјеловања у Епархији зворничко-тузланској.

Намјесници су прочитали извештаје о грађевинским подухватима у парохијама својих намјесништава као и о дјелатностима установа које постоје и раде, а за циљ имају свједочење вјере и ширење радосне вијести о Христу Спаситељу.

Епископ Фотије је напоменуо да, прије свега, треба обратити пажњу на мисијску и добротворну дјелатност у нашој Епархији и да морамо помоћи потребитима који живе на нашим просторима.

На крају састанка, владика Фотије је заблагодарио присутним Архијерејским намјесницима на љубави и уложеном труду у вршењу њихове одговорне службе, пожелевши да у радости и међусобној љубави дочекамо празник Рођења Христовог – Божић.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПРИЈЕМИ САОПШТЕЊЕ СЈЕДНИЦА БИЈЕЉИНА