ЕПИСКОПУ ФОТИЈУ УРУЧЕНА ЗАХВАЛНИЦА ОДБОРА ЗА ПОМОЋ КОСОВУ И МЕТОХИЈИ

Фото: Епархија зворничко-тузланска
Дана 28. септембра 2022. године Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије примио јe у посјету, у Епархији зворничко-тузланској у Бијељини, господина Милорада Арлова, председника Одбора за помоћ Косову и Метохији – Република Српска, са којим се задржао у срдачном разговору.

Овом приликом г. Арлов је уручио захвалницу  Његовом Преосвештенству епископу зворничко-тузланском г. Фотију за несебичну помоћ дјеци и српском народу на Косову и Метохији.

Подсетимо, Епархија зворничко-тузланска је, по благослову Епископа Фотија помогла донацијом од 2.000 КМ опремање Дневног центра "Подржи ме - 9.јануар" у Косовској Митровици за децу и младе с потешкоћама у развоју из Удружења родитеља "Подржи ме", који је изградио Одбор за помоћ Косову и Метохији.

“Овим хуманим гестом, Епархија зворничко-тузланска прва је велика институција СПЦ која је помогла материјално наш велики хумани пројекат намењен овој категорији деце на Косову и Метохији које живот није миловао. Колико је важна свака материјална помоћ да у потпуности опремимо овај центар кога зовемо хумани манастир, толико је важна и ова морална подршка да помаже на тај начин наш Одбор, Косово и Метохију уз све што чини у целини Српска православна црква за опстанак нашег народа на КиМ у духовној колевци свих Срба”, каже председник Одбора Милорад Арлов.

Арлов је позвао све хумане људе и институције које могу да помогну да се опреми центар и да његово потпуно функционисање почне од јануара наредне године.

“Верујемо у хуманост Републике Српске која је то показала у свим нашим хуманитарним пројектима и акцијама за наше Косово и Метохију и опстанка српског народа. Ове јесени средства прикупљамо за оремање Дневног центра, уградњу лифта који кошта 23.000 евра а који је неоходан за ову категорију деце и младих и функционисање центра”, рекао је Арлов.

Данашњем пријему је присустововао и проф. др Златко Максимовић, директор Болнице ''Свети Врачеви'' у Бијељини.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПРИЈЕМИ МИЛОРАД АРЛОВ ЗЛАТКО МАКСИМОВИЋ ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА КОСОВО И МЕТОХИЈА