БРАТСКИ САСТАНАК СВЕШТЕНСТВА АРХИЈЕРЕЈСКОГ НАМЈЕСНИШТВА ТУЗЛАНСКОГ

Фото: Епархија зворничко-тузланска
По благослову Његовог Преосвештенства епископа зворничко-тузланског г. Фотија,  сриједу треће недеље Часног поста, 3. априла,  служена је Света литургија Претходно освећених дарова, након које је одржан редован годишњи састанак свештенства и монаштва Архијерејског намјесништва тузланског.

Овогодишње молитвено сабрање одржано је у храму свете великомученице Марине у Цапардама, надомак Зворника.

Евхаристијским сабрањем је началствао високопреподобни архимандрит Нектарије (Тешић) игуман Манастира Папраћа уз саслужење протојереја-ставрофора Неђе Зарића, пароха тобутског и протонамјесника Јеленка Лазића, пароха пурачићког.

Парох вршански, протојереј Лука Петровић, дугогодишњи духовник и исповједник намјесништва тузланског је и овом приликом обавио свету тајну Исповијести свештеника, али и осталих присутних.

Пригодном бесједом обратио се свештеник Јеленко Лазић истаквши потребе поста, молитве, подвига, али такође и исповијести и причешћа, нагласивши да свако од нас мора да буде уз своју Цркву и у цркви током читаве године, а не само када нас искушења баце на кољена, те апеловао на вјерни народ да се отргне од канџи лажних учитеља и исцјелитеља јер само је један Бог који је Пут, Истина и Живот, а све остало су странпутице посијане лажима које воде у смрт.

По завршетку богослужења услиједио је радни састанак којим је предсједавао надлежни архијерејски намјесник, протојереј-ставрофор Милош Тришић, на коме се расправљало о текућим питањима парохија које се налазе на простору тузланског намјесништва.

БРАТСКИ САСТАНАК АРХИЈЕРЕЈСКО НАМЈЕСНИШТВО ТУЗЛАНСКО ЦАПАРДЕ