БРАТСКИ САСТАНАК СВЕШТЕНСТВА АРХИЈЕРЕЈСКОГ НАМЈЕСНИШТВА ДОБОЈСКОГ

Благословом Епископа зворничко-тузланског Фотија у петак 2. недеље Свете Четрдесетнице 29. марта 2024. године Господње, одржан је братски састанак свештенства и ђаконства архијерејског намјесништва добојског у добојском насељу Усора.

У богослужбеном простору посвећеном Светом Василију Острошком, обављена је Света тајна исповијести коју је извршио протојереј-ставрофор Недељко Пришић умировљени свештеник.

Светом Литургијом Пређеосвећених дарова началствовао је Архијерејски намјесник добојски протојереј-ставрофор Мирко Николић уз саслужење протојереја-ставрофора Жарка Милашиновића, протојераја Недељка Горановића и ђакона Бојана Јокановића.

Присутном народу и сабраној братији бесједом се обратио протојереј-ставрофор Душко Недић говорећи о значају поста и покајања.

У Трпези Господњој узели су учешћа сво свештенство добојског намјесништва, као и вјерни народ парохије усорске.

Након Божанске Литургије услиједио је радни састанак којим је у име Епископа Фотија предсједавао Архијерејски намјесник добојски протојереј-ставрофор Мирко Николић. У току састанка свештенство је учествовало у разговору дискутујући на разне парохијске теме.

Након радног дијела састанка уприличена трпеза љубави.

Текст: ђакон Владо Мојевић
Фото: јереј Горан Пањков