МОЛИТВЕНО САБРАЊЕ У ЧАСТ СВЕТИХ НОВОМУЧЕНИКА ЗВОРНИЧКО-ТУЗЛАНСКИХ ПОСТРАДАЛИХ У СИЈЕКОВЦУ

У уторак 26. марта, у спомен храму Свете великомученице Марине у Сијековцу, служен је молитвени чин благосиљања и освећења славских дарова у славу Божију, а у част Светих новомученика зворничко-тузланских пострадалих у Сијековцу.

Свети чин је по благослову Преосвећеног Владике Фотија, извршио протојереј-ставрофор Радојица Ћетковић, архијерејски замјеник и намјесник дервентски, уз саслужење братства Покровског храма у Броду.

Обиљежавању су присуствовали званичници Републике Српске који су у Сијековцу посјетили мајку-хероја, Миљу Зечевић (94), којој су 26. марта 1992. године на кућном прагу убијена три сина Петар, Васо, Милан и супруг Јован.

Свети Архијерејски Сабор Српске Православне Цркве је на свом засједању у мају 2022. године у Диптих Светих уврстио и Новомученике зворничко-тузланске, пострадале у Другом свјетском и задњем Отаџбинско-одбрамбеном рату. Тиме су у календар Светих уврштени и невино пострадали Сијековчани данa 26. марта. Будући да се Светима не врши помен-парастос, у Спомен храму Свете великомученице Марине свештеници Епархије зворничко-тузланске извршили су чин освећења славских дарова у спомен Новомученика.

ДАН СЈЕЋАЊА СТРАДАЊЕ СРБА ПРОГОН СРБА НОВОМУЧЕНИЦИ ЗВОРНИЧКОТУЗЛАНСКИ СИЈЕКОВАЦ БРОД НАЧЕЛНИК ЗОРАН ВИДИЋ ПРЕДСЕДНИК МИЛОРАД ДОДИК