Бијељина: Призив Светог Духа у Саборном храму

Црква сабрана око Трпезе Господње у храму Рођења Пресвете Богородице у Бијељини је свештенослужила призив Духа Светог, а поводом почетка нове школске године.

Узнијели смо молитвословља Духу Светом, Који своју Цркву уводи у Истину, да нам дарује разума и мудрости како би они који уче били способни да предају знања и вјештине, а они који се уче били кадри да их усвоје. Узнијели смо молитве Духу Светом , у којем Отац кроз Сина образује Своју Цркву, да наше учитеље и ученике надахне у свједочењу новозавјетног етоса и у наставном процесу, будући да ниједан аспект дјелања чланова Цркве не смије остати необасјан Свјетлошћу чији причасници јесмо у Заједници Тијела и Крви Богочовјекове.

И на почетку ове школске године смо се подсјетили да треба да будемо вриједни и да усвајамо знања, не гајећи критички однос према њима, него да их мјеримо и процјењујемо на основу наше вјере у Господа Исуса Христа, који је почетак и крај сваког знања.