БОЖИЋНИ ПРАЗНИЦИ У ПАРОХИЈИ ГРАЧАНИЧКОЈ

Вечерње богослужење на Бадње вече у храму Свете Петке у Текућици

Велики број људи окупио се овом приликом око Онога који нас спаја, око нашег Господа Исуса Христа. Бијеше ово дивно вече, толико дивно да је наш храм био испуњен до последњег мјеста.

Богослужењем је начелствовао надлежни свештеник, протојереј  - ставрофор Слободан Михајловић, уз одговор наших вриједних појаца.

Ове године, омладина нашег села, показавши јединство и добродушност, обезбједила је пригодне пакетиће за наше најмлађе. Након подјеле пакетића, наши малишани су узели главно мјесто и у нашем лијепом старом обичају, пијукању, чувајући и његујући традицију.

Након тога услиједило је освећење и налагање бадњака, као централног дијела ове вечери.
Претходно током дана, организован је обилазак кроз село са бадњаком, настављајући дугогодишњу традицију.

Поноћно литургијско сабрање на Божић у храму свете Петке у Текућици

Ове године окупио се велики број вјерника, поводом рођења Богомладенца, нашег Господа Исуса Христа.  Сви присутни примили су Свете дарове у нади на спасење и живот вјечни.

По Светом причешћу, услиједило је освећење и ломљење чеснице, а најсрећнији од присутних, Лука Ристанић пронашао је златник.

Литургија је служена и другог дана Божића у храму Вазнесења Господњег у Грачаници.

МИР БОЖИЈИ ХРИСТОС СЕ РОДИ - ВАИСТИНУ ХРИСТОС СЕ РОДИ!

РОЂЕЊЕ ХРИСТОВО БОЖИЋ БАДЊИ ДАН ГРАЧАНИЦА ТЕКУЋИЦА