Протојереј-ставрофор др Милош Весин одржао предавање у Гаревцу

Благословом Његовог Преосвештенства Господина Фотија, а у организацији Мисијског фонда Епархије зворничко-тузланске и парохија гаревачких, 8. новембра 2018. године, када наша Црква прославља успомену на Светог великомученика Димитрија, у светосавском дому, поред храма Свете Петке Параскеве у Гаревцу, одржано је предивно предавање које је светосавски дом испунило скоро до последњег мјеста.

Предавање је одржао дугогодишњи професор са Православног Богословског факултета из Либертивила (Чикаго) протојереј-ставрофор др Милош Весин, свештеник јужночикашки, а на тему: САВРЕМЕНИ ИЗАЗОВИ СРПСКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ПОРОДИЦЕ.

На почетку предавања присутнима се обратио протонамесник Недељко Горановић, свештеник гаревачки, који је поздравио све присутне и најавио предавача говорећи да је вечерас Гаревац почаствован предавачем, а не предавач мјестом, јер у низу предавања које ових дана држи о. Милош по великим градовима Србије, Црне Горе и Европе, одвојио је времена да дође и код нас, у наш мали Гаревац.

Отац Милош Весин одржао је предивно предавање говорећи о савременим изазовима које имају српске православне породице, износећи уједно цитате и приче из светог Јеванђеља, а који нам могу бити од велике користи у превазилажењу савремених изазова. Посебно је нагласио како је највећи проблем савремене породице велики утицај савремених технологија гдје су људи престали да се друже и комуницирају једни са другима јер су постали робови телевизије, компијутера, таблета и мобилних телефона.

На крају предавања отац Недељко се захвалио многобројном народу који је дошао да чује предивно предавање о. Милоша, али и оцу Милошу што је нашао времена да дође код нас у Гаревац и да говори о савременим изазовима и начину његовог превазилажења, уз наду да ће нас опет посјетити.

Протонамјесник Никола Горановић

ПРЕДАВАЊЕ МИЛОШ ВЕСИН ГАРЕВАЦ