Насловна /   Вијести из Епархије

Храмовна слава у Трњацима

Храм Светог пророка Илије свечано је прославио храмовну славу уз присуство мноштва вјерника, како из међашанско-трњачанске парохије тако и из околних села.

Свету Литургију служио је парох међашанско-трњачански јереј Младен Пантић а славска свечаност настаљена је у поподневним часовима.

Вечерње богослужење је служио протојереј-ставрофор Ристо Мирковић, те у наставку свечаности обавио чин ломљења крсног хљеба са кумом славе.

Ове године слави храма кумовао је г. Саво Ерић с породицом, поријеклом с Озрена а настањен у Трњацима.

Послије заједничке молитве и славскога обреда уследила је славска трпеза у току које се парохијски свештеник обратио присутном народу пригодном бесједом и здравицом те захвалио приложницима и свим добрим људима који су допринијели да се у славу и част Светог пророка Илије окупимо, и Господу Богу за сва добра заблагодаримо.