У Теслићу одржано предавање о светом Мардарију Ускоковићу :: Епархија Зворничко-Тузланска ::

Насловна /   Вијести из Епархије

У Теслићу одржано предавање о светом Мардарију Ускоковићу

По благослову Његовог Преосветенства Епископа зворничко-тузланског Господина Г. Фотија у Теслићу је одражано предавање на тему „ Свети Мардарије Ускоковић и његов однос према Русији“.
Предавање је одржано на Митровдан, 08. новембра т.г. у великој сали зграде СПКД „ Просвјета“ – Теслић у Теслићу.
Предавач, професор др Срђа Трифковић, успио је да задобије пажњу пристних и да јасно прикаже стање Руске империје у вријеме св. Мардарија и његово настојање да руски двор ослободи Распућиновског утицаја.
Бројна питања која су услиједила након предавања потврдила су потребу за  ширим сагледавањем  прилика у Русији које су довеле до Октобарске револуције и страдање  Руске Православне Цркве.