СЛАВА ХРАМА ВАСКРСЕЊА ГОСПОДЊЕГ У ПАТКОВАЧИ

На дан када наша Света Црква прославља Томину недељу, 1. маја 2022.год, као знак сјећања на Васкрсење Христово у парохији патковачкој прослављена је храмовна слава.

У присуству великог броја вјерника Свету Литургију служили су протојереј Милијан Станкић, јереј Бранислав Недић и ђакон Светислав Пејчић.

Након Свете Литургије обављен је опход око храма са Часним Крстом, литијама и иконама и пререзан славски колач.

Кума овогодишње славе Душанка Митровић је са Црквеним одбором уприличила  послужење  за све присутне, а кумство за следећу годину преузео је Ђорђо Ковачић.

Надлежни парох протонамјесник Сретен Мићић, поводом храмовне славе уручио је пригодне поклоне заслужним приложницима, и захвалио се свима који помажу изградњу храма Васкрсења Господњег у Патковачи.

ХРАМОВНА СЛАВА ВАСКРС НЕДЕЉА ТОМИНА ПАТКОВАЧА