ПРОСЛАВА СВЕТОГ САВЕ У ПИЛИЦИ

И ове годину, у част и славу нашег просветитеља и Првог српског Архиепископа Светог Саве, литургијски, резањем славског колача, дјечијим рецитацијама, те приредбом и прославом у ОШ ,,Никола Тесла“ у Пилици, обиљежен је овај посебан дан за нас Православне Србе.

У храму Свете Петке Литургију је служио надлежни парох, о. Дарко Б. Перић уз појање невиних и анђелских дјечијих гласова.

Богослужењу је  присуствовао директор наше школе г. Жељко Машановић, те многобројни вјерни народ са дјецом.

Велики број ученика се причестио Тјелом и Крвљу Христовом, а онда је пререзан славски колач са кумом славља г. Стевом Лазаревићем из Доње Пилице са породицом.

Наравно, по завршетку Свете Литургије уследило је рецитовање пјесмица наше дјечице нашем Светом Сави у славу, а као знак награде за труд сви су добили пакетиће.

По овом најсвечанијем дјелу уследила је трпеза љубави у светосавско-парохијском дому за све присутне, у знак захвалности за молитвено учешће.

Током славског ручка г. Стеви Лазаревићу уручени су скромни поклони као благодарење за дар који је принио Божијем храму и нашем потомству (дјеци) кроз кумство.

Славље се касније пренијело на просторије ОШ ,, Никола Тесла“  гдје смо присуствовали традиционалној приредби у част Светог Саве, а у наставку је свештеник Дарко Б. Перић пререзао славски колач са кумом славе г. Стевом Лазаревићем, који је тог дана имао част двоструког кумства, као и са колективом школе и званицама.

Надамо се да смо били бар за мало достојни наследници нашег Просветитеља и Учитеља-Светитеља Саве и да смо спремни ходити његовим путем, а то је пут који води у живот вјечни.

Светитељу оче Саво, моли Бога за наш гријешне!

привремени парох
пилички,