ПЕЛАГИЋЕВО: СЛАВА ХРАМА У САМАРЕВЦУ

На дан када наша Црква прославља Свете првопрестолне апостоле Петра и Павла, храм у Самаревцу свечано је прославио своју крсну славу.

Свету Литургију служио је протојереј Мирослав Бабић, пензионисани свештеник Епархије сремске који се у својој бесједи осврнуо на житија Светих Апостола, говорећи о њиховом значају за нашу Свету Цркву.

Светој Чаши Спасења приступио је вјерујући народ, а након Свете Литургије, свештенство и присутни народ су опходили цркву у свечаној Литији, те је пререзан славски колач са кумом славе, Николом Субићем. Традиционално, изабран је кум и за сљедећу годину, а то је Јасна Смиљић из Самаревца.

Служен је и парастос страдалима у Одбрамбено-отаџбинском рату 1992-1995. године, те су прислужене свијеће испред спомен обиљежја које се налази у непосредној близини храма.

Сабрање је завршено трпезом љубави коју је припремио наш уважени кум са својом породицом.

Протојереј-ставрофор Алекса Сунарић

ХРАМОВНА СЛАВА СЛАВА ХРАМА СВЕТИ АПОСТОЛИ ПЕТАР И ПАВЛЕ ПЕЛАГИЋЕВО САМАРЕВАЦ