ЦРЊЕЛОВО: КСС,,Света Ангелина Српска” прославило крсну славу

Коло српских сестара ,,Света Ангелина Српска” из Црњелова, Светом Литургијом у храму Рођења Пресвете Богородице у Доњем Црњелову и резањем славског колача, обиљежило је данас своју крсну славу – Свету Ангелину.

Обиљежавању славе, поред чланица Кола присуствовали су и Љубиша Петровић, градоначелник Бијељине, Александар Ђурђевић, предсједник Скупштине града Бијељина, те многобројни мјештани овог семберског села.

– Част ми је била прихватити кумство за сљедећу годину у парохији гдје сам крштен и гдје сам слушао ријечи Господње као дијете, изјавио је градоначелник Бијељине Љубиша Петровић.

Нада Закић, предсједница Кола српских сестара ,,Света Ангелина Српска” из Црњелова које броји 29 чланица казала је за портал „Семберија инфо“ да ККС „Света Ангелина Српска“  своју крсну славу прославља од 2009. године када је и настало, те истакла кроз њих рад и дјеловање помажу онима којима је помоћ неопходна.

-Поред свих хуманитарних активности које проводимо, фокусирани смо и на један велики пројекат, „Семберско – етно село“ који је идејно започет 2017. године и налази се у порти храма Вазнесења Господњег у Горњем Црњелову. Хвала Богу од седам планираних објеката урађено је шест. У почетку вриједност овог пројекта износила је око  150.000 конвертибилних марака, међутим, та вриједност је сада много већа. Сами не би могли реализовати овај пројекат, али уз помоћ мјештана, Градске управе, републичке власти и свима којима смо се обратили за помоћ успјели смо. Надамо се да ћемо и даље остати на градском буџету и да ћемо добити средства која нам недостају да бисмо могли завршити овај пројекат наредне године. Мислим да ће то заживјети и надам се да ће се село дићи на мало виши ниво, те да ће мјештани и мјештанке моћи туристички прославити културни и етно начин живота наших бака и дједова“, казала је Закићева.

Љубиша Петровић, градоначелник Бијељине овом приликом је честитао крсну славу чланицама Кола српских сестара ,,Света Ангелина Српска” из Црњелова и пожелио им да још дуги низ година својим хуманитарним радом оплемењују своју локалну заједницу, те додао да је један од важнијих аспеката рада КСС јесте очување традиције, као и завршетак пројекта „Семберско – етно село“ у Горњем Црњелову.

– Градска управа Града Бијељина је у склопу буџетске прошле, као и текуће године издвајала материјално финансијска средства,а и у будућности ће како би „Семберско – етно село“ засијало једним пуним сјајем и било употпуњено као један комплекс и мјесто гдје ће се сабирати и стари и млади. Град Бијељина ће и у будућности наставити свесрдачно да подржава рад Кола српских сестара у складу са својим могућностима, а истовремено знајући да „купујемо“ једну бољу будућност за нашу дјецу, друштво и нашу Бијељину“, истакао је Петровић.

Александар Ђурђевић, предсједник Скупштине града Бијељина истакао задовољство што присуствује обиљежавању крсне славе Кола српских сестара „Света Ангелина Српска и свим чланицама Кола честитао крсну славу.

– Скупштина града Бијељина подржава све активности које ово удружење проводи. Највећи пројекат у којем они учествују јесте „Семберско – етно село“ и испред институције коју представљам могу рећи да смо ту за сваки вид подршке“, закључио је Ђурђевић.

Дешавања у Бијељини

КОЛО СРПСКИХ СЕСТАРА СЛАВА КРСНА СЛАВА ПРЕПОДОБНА АНГЕЛИНА БРАНКОВИЋ ГОРЊЕ ЦРЊЕЛОВО ГРАДОНАЧЕЛНИК ЉУБИША ПЕТРОВИЋ