БРВНИК: ПРОСЛАВЉЕНА СЛАВА ХРАМА СВ. ПАНТЕЛЕЈМОНА

На дан када наша Света Црква прославља Светог великомученика Пантелејмона црква у Брвнику је прославила свог небеског заштиника.

Свету Литургију на дан славе су служили свештеници Драган Павловић из Горње Слатине, Небојша Товирац из Даздарева и Милан Михајловић из Обудовца.

Кум славе ове године је био Небојша Максимовић.

Након Свете Литургије отац Драган је у надахнутој бесједи поучио народ о мученичком животу светог Пантелејмона.

Обављен је трократни опход око светог храма и пререзан је славски колач.

Овогодишњу прославу нам је увеличало и културно-умјетничко друштво из Обудовца са својом најмлађом поставом.

Након пригодног програма сви окупљени су позвани за славску трпезу.

Црквена слава је једини догађај у Брвнику који окупи на једно мјесто већи број мјештана. Многи Брвничани су расијани по цијелом земаљском шару, а и они који се налазе у окружењу, ово им је прилика да се једном годишње виде и радују једни с другима прослављајући Бога.

јереј Милан Михајловић

СВЕТИ ВЕЛИКОМУЧЕНИК ПАНТЕЛЕЈМОН ХРАМОВНА СЛАВА ОБУДОВАЦ БРВНИК