ХРАМОВНА СЛАВА У МОДРИЧОМ НАСЕЉУ ДОБРИЊА

У модричком насељу Добриња прослављена је храмовна слава, Свети великомученик Пантелејмон.

Започевши спомен Светом Литургијом, којом је началствовао архимандрит Нектарије Тешић, настојатељ манастира Папраћа, а уз молитвено учешће народа модричких парохија, торжествено је прослављен заштитник овога насеља.

Оцу Нектарију саслуживали су: протојереј-ставрофор Слободан Тошић, протонамјесник Жељан Савић, протонамјесник Синиша Лазић и јереј Александар Танацковић.

Проповијед је одржао прота Слободан указавши какву вјеру и љубав треба да имамо према Богу, којом је и пламтео Свети Пантелејмон.

Послије Свете Литургије обављен је литијски опход око храма и благословени су славски дарови.

Након литије, одржан је културно-умјетнички програм. Започеле су га чланови хора Успенског храма у Модричи, сестре Јанковић, отпјевавши дивну пјесму "Богородичино цвеће".

Наш храм је имао и ту част, да наступају и чланови СКУД-а Дервента и тиме уљепшају ово торжество.

Такође, учешће у овом програму, употпунивши га својим колом и играма, узео је и наш КУД Модрича.

Кум овогодишњег славског сабрања био је Горан Симић са породицом, а за наредну годину кумство је преузео Ненад Кузмановић, са породицом.

На самом крају, уприличена је трпеза љубави за све присутне.

СВЕТИ ВЕЛИКОМУЧЕНИК ПАНТЕЛЕЈМОН ХРАМОВНА СЛАВА МОДРИЧА ДОБРИЊА