ОСИЊА – СЛАВА ХРАМА СВ. ПАНТЕЛЕЈМОНА

У сриједу, 09. августа, на дан спомена светог великомученика и исцјелитеља Пантелејмона, парохијани из села Осиње, уз остале многобројне званице из других мјеста, прославили су свог небеског заштитника.

Литургијским сабрањем началствовао је Архијерејски намјесник дервентски и Архијерејски замјеник Епископа зворничко-тузланског г. Фотија, протојереј-ставрофор Радојица Ћетковић уз саслужење протојереја-ставрофора Милорада Бајбића, протонамјесника:  Бранислава Пејчића, Саве Митровића, Љубише Новића, јереја Ненада Митрића и ђакона Стефана Лазића.

У пригодној бесједи прота Радојица истакао је значај љубави вјернога народа осињског краја према храму у Осињи, чија је генерална обнова са пратећим објектима трајала 10 година, а све то сагледавајући кроз живот Светог Пантелејмона.

Након трокатног опхода око светога храма, уз звуке звона, освећено је кољиво и преломљен славски хљеб у славу и част нашега заштитника.

Кум овогодишње храмовне славе био је Момир Гојковић, са својим сином Душком, из Осиње, а кумство за наредну годину преузео је Раде Аџић из Осиње.

Након благосиљања славске трпезе, уприличене од кума и чланова његове породице, надлежни свештеник јереј Илија Тривић, обратио се присутним браћи свештеницима и осталим званицама захваливши се што су узели учешћа у прослави нашега заштитника са жељама на добро здравље, сваки Божији благослов на добро и дугогодишње окупљање око нашега храма.

У име надлежног свештеника, чланова Црквеног одбора и свих парохијана предсједник ЦО Осиња Драгомир Лејић предао је куму Момиру пригодан поклон, на молитвено сјећање, са жељама да увијек, као и до сада, у добром здрављу буде уз своју Цркву.

​Освећење генерално обновљеног храма обавиће Његово Преосвештенство епископ зворничко-тузлански г. Фотије у недјељу 13. августа.

СВЕТИ ВЕЛИКОМУЧЕНИК ПАНТЕЛЕЈМОН ХРАМОВНА СЛАВА ОСИЊА