ВИНСКА- Збор у Дубоковцу у част Трнове Петке

Света преподобнумеченица Петка родом из Рима, потицала је из хришћанске породице и својим животом и дјелима прославила је Господа, ширила ријеч Божију и неуморно цијелога свога живота, своју вјеру у Господа је запечатила мученичким вјенцем.

У њену част вјерни народ се сабрао у Дубоковцу да јој узнесе молитве а у славу Божију.

Вечерње бослужење служио је протојереј-ставрофор Милорад Бајбић, уз саслужење протројереја-ставрофора Драгана Зарића и протојереја Николе Горановића.

​Свету Литургију на празник свете Параскеве Римљанке служио је архијерејски намјесник дервентски проотојереј-ставрофор Радојица Ћетковић, уз саслужење јереја Јована Томића и протонамјесника Дарка Вукомановића.

парох вишћански
протонамјесник Дарко Вукомановић

СВЕТА ВЕЛИКОМУЧЕНИЦА ПАРАСКЕВА ТРНОВА ПЕТКА ХРАМОВНА СЛАВА ПОЉСКА МОЛИТВА ВИНСКА ДУБОКОВАЦ