ДОБОЈ: СЛАВА ХРАМ СВЕТИХ АПОСТОЛА ПЕТРА И ПАВЛА

По свој земљи изиђе глас њихов, и до крајева васељене ријечи њихове.
(Пс. 18,5)

Празник првоврховних апостола Петра и Павла молитвено, торженствено и свечарски прослављен је  у Добоју. У навечерје празника који је уједно и крсна слава овог светог храма служено је вечерње богослужење којим је началствовао протојереј Дајан Трифуновић уз саслужење ђакона Владе Мојевића.

На Петровдан, када света Црква прославља два свјетила Господња, Свете првоврховне апостоле Петра и Павла, 12. јула 2020. године, у истоименом храму  служена је Света Литургија. Евхаристијским сабрањем началствовао је протојереј-ставрофор Јован Михајловић уз саслужење протојереја Дајана Трифуновића, умировљеног свештeника протојереја-ставрофора Радована Грујића и ђакона Владе Мојевића. Свечаности празника доприњео је и велики број вјерног народа сабран Духом Светим  у овом Петропавловском  храму. Присутнима празничном бесједом обратио се отац Јован говорећи о овој двојици апостола који су оставили све и обогатили се Христом поставши ловци људских душа како би све привели у Царство Божије.

Након што се вјерни народ сјединио са Господом Христом кроз Свету Тајну Евхаристије , услиједио је трократни опход око храма са Часним крстом, иконама и црквеним барјацима. По завршеном опходу освештано је славско жито и славски колач које је припремила кума овогодишњег славља госпођа Кадивка Поздеровић из Теслића са својом породицом. Након молитвеног сабрања услиједила је трпеза љубави коју је припремила овогодишња кума.

ђакон
Владо Мојевић