Мисија РПЦ: ПРВА ЛИТУРГИЈА НА ГИБРАЛТАРУ

Дана 4. марта, у суботу прве недеље Великог поста, по благослову Патријаршијског егзарха западноевропског, привременог администратора Епархије шпанско-португалске, митрополита корсунског и западноевропског Нестора, на Гибралтару је одржана прва Света Литургија у историји Руске Православне Цркве. То преноси сајт Епархије шпанско-португалске.

У англиканском Саборном храму Свете Тројице службу је служио свештеник Епархије шпанско-португалске јереј Алексије Чесноков.

На Литургији су се молили верници различитих националности – Руси, Украјинци, Шпанци, Гибралтарци, Американци и Палестинци.

Служба је вршена на црквенословенском, енглеском и шпанском језику, а молебан је звучао и на грчком и арапском језику.

На крају Литургије настављено је дружење верног народа за трпезом. Од поменутог дана на Гибралтару ће се службе редовно одржавати.

Извор: Моспат.ру

РУСКА ЦРКВА