НАРЕЧЕЊЕ архимандрита НЕКТАРИЈА ЗА ЕПИСКОПА јегарског, викара Патријарха српског

Фото: СПЦ
Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије началствовао је 26. новембра 2022. године у Саборном храму Светог архангела Михаила у Београду свечаним чином наречења високодостојног архимандрита Нектарија (Самарџића) за Епископа јегарског, викара Патријарха српског.

Његовој Светости Патријарху су саслуживали преосвећена господа епископи британско-скандинавски Доситеј, врањски Пахомије, шумадијски Јован, зворничко-тузлански Фотије, полошко-кумановски Јоаким, крушевачки Давид, нишки Арсеније, осечкопољски и барањски Херувим, ваљевски Исихије, шабачки Јеротеј, западноевропски Јустин, хераклејски Климент, мохачки Дамаскин и хвостански Алексеј.

Након свечаног прихватања воље и одлуке Светог Архијерејског Сабора и благослова патријарха Порфирија, наречени епископ Нектарије началствовао је вечерњим богослужењем у молитвеном присуству Његове Светости и архијереја.

Хиротонија изабраног Епископа јегарског биће обављена у недељу, 27. новембра 2022. године, са почетком у 9 часова у храму Светог Саве на Врачару на светој архијерејској Литургији коју ће служити Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије са архијерејима и свештенством.

Извор: СПЦ

ХИРОТОНИЈА ЕПИСКОП НЕКТАРИЈЕ ПАТРИЈАРХ ПОРФИРИЈЕ ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОСЈЕТЕ