(Најава) ПРЕМИЈЕРА У БИЈЕЉИНИ

Филм "СВЕТИ ЈАКОВ ТУМАНСКИ"
Центар за културу "Семберија"
12.октобар у 19:00 часова
17.октобар у 19:00 часова
19.октобар у  19:00 часова
УЛАЗ СЛОБОДАН!

„Свети Јаков Тумански“ је документарни филм редитеља Бошка Милосављевића о Светом Јакову (Радоје Арсовић) који до дана данашњег остаје енигма. Куда се све кретао Радоје Арсовић, и како је дошао до Светог владике Николаја и доживео велики преображај?

Филм показује кључне моменте његовог живота - школовање, рат, образовање и просветитељски рад, као и потоње монашење, страдање, и - након смрти, уздизање у светост.

Посебно се издваја период живота који је провео као искушеник и монах у Манастиру Жича, као и страдање и мисија која ће га довести до Туманског манастира.

„Филм „Свети Јаков Тумански“ је скроман покушај да се допринесе култури сећања и прикаже живот једног нашег светитеља.

Прва пројекција документарног филма “Свети Јаков Тумански” која ће бити приказана у четвртак 12. октобра  у 19:00 часова у великој сали Центра за културу „Семберија“.

​Друга пројекција ће бити 17. октобра, а трећа пројекција је планирана за  19. октобар 2023. године.

ЈУ Центар за културу "Семберија" Бијељина

НАЈАВА ФИЛМ МАНАСТИР ТУМАНЕ