(Најава) 4. ПОКРОВСКО ПЈЕСНИЧКО САБОРОВАЊЕ У БРОДУ

ЦРКВЕНА ОПШТИНА БРОД И СРПСКИ КЊИЖЕВНИ КЛУБ
„ВИХОР“ ДЕРВЕНТА

УЗ БЛАГОСЛОВ ЊЕГОВОГ ПРЕОСВЕШТЕНСТВА  ЕПИСКОПА- ЗВОРНИЧКО- ТУЗЛАНСКОГ ГОСПОДИНА ФОТИЈА,
ЗА ОДРЖАВАЊЕ КУЛТУРНЕ МАНИФЕСТАЦИЈЕ „ПОКРОВСКО ПЈЕСНИЧКО САБОРОВАЊЕ“

поводом прослављања Покрова Пресвете Богородице,
крсне славе храма и Општине Брод

ОБЈАВЉУЈЕ 4. ПЈЕСНИЧКИ КОНКУРС

Право учешћа на Конкурсу имају сви пјесници из цијелог свијета са двије пјесме православне духовне тематике.

Пјесме писане ћирилицом, искључиво у ворд документу / Times New Roman 12 /,  потписане пуним именом и презименом, са краћом биографијом и контактом шаљу се искључиво на е-маил: [email protected]

Приређивач књиге је Ненад Симић.

Накнада за учешће на конкурсу се не плаћа - нема котизације.

Конкурс је отворен до 15. септембра 2023. године.

Пјесме аутора које буду примјерене садржајем и техничким условима конкурса биће објављене у заједничком зборнику.

Промоција заједничког зборника и одржавање манифестације „Покровско пјесничко саборовање“ биће у мјесецу октобру у Броду.

Учешћем на конкурсу пјесници остварују право наступа на манифестацији у Броду, а сваки аутор биће награђен зборником  и другим пригодним поклонима. О свему детаљније по завршетку конкурса организатори ће упознати учеснике.

ОРГАНИЗАТОРИ

НАЈАВА ПОКРОВ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ КУЛТУРА БРОД