СВЕТОСАВСКА АКАДЕМИЈА У ДОБОЈУ

По благослову епископа зворничко-тузланског господина Фотија у част Светом Сави, првом српском архиепископу, учитељу и просвјетитељу, у Добоју је 25. јаунара 2024. године одржана Светосавска академија.

Академија је одржана у организацији свештенства Архијерејског намјесништва добојског и Светосавске омладинске заједнице у у Добоју, гдје се окупио велики број посјетилаца.

Свечана академија почела је светосавском химном, светосавску бесједу произнео је протојереј-ставрофор Растко Максимовић, истичући значај пред Господом заступника Светога Саве као мјере, примјера и узора за Српску Православну Цркву њена духовна чада.

Вече посвећено Првом архиепископу и просвјетитељу српском, свесрдним залагањем, увеличали су учесници академије: Црквено пјевачко друштво ''Богољубље'', ученици основне школе ''Свети Сава'', ученици Медицинске школе, те дјечји хор „Јавор“ при храму Светих апостола Петра и Павла у Добоју.

СВЕТИ САВА АКАДЕМИЈА ДОБОЈ