ОБИЉЕЖЕН ДАН СЈЕЋАЊА НА ВЛАЈИЋКЕ МУЧЕНИКЕ

Благословом Епископа зворничко-тузланског г. Фотија јуче је, поводом дана страдања Влајићких мученика, служена света Литургија  у храму светог великомученика Георгија у Влајићима код Теслића.

Литургијом је началствовао протојереј ставрофор Миладин Вуковић, архијерејски намјесник теслићки уз саслужење протојереја -ставрофора Боривоја Шањића, протојереја-ставрофора Недељка Анђелића и ђакона Стефана Клисарића.

Овом молитвеном чину присуствовало је више свештеника Теслићког намјесништва, а учешће је узео и вјерни народ и потомци пострадалих у Влајићима.

Подсјећамо, тачно  прије 81 годину, недалеко од ове цркве, побијено је десетине невиних мјештана овог села. Као они који су пострадали само зато што су били православни Срби, уврштени су у диптих светих, у броју Новомученика зворничко-тузланских.

Остаје огроман жал због страдања ових људи, али исто тако и велика радост, јер смо добили наше нове заступнике и молитвенике пред Христом Господом из нашег рода.

вјероучитељ Љубиша Савић

СТРАДАЊЕ СРБА ПРОГОН СРБА ДРУГИ СВЈЕТСКИ РАТ ВЛАЈИЋИ МУЧЕНИЦИ НОВОМУЧЕНИЦИ ЗВОРНИЧКОТУЗЛАНСКИ