ВЕЛИКА МОЛИТВЕНА САБРАЊА У МАНАСТИРУ БЛАЖЕНЕ МАТРОНЕ

У дане предпразништва Рођења Пресвете Богородице одржано је сабрање многодетних породица у Манастиру блажене Матроне Московске код Добоја.

Окупиле су се породице из Модриче и ближе околине које су тада као и и иначе активно учествовале на богослужењу и приступиле Светој чаши. Након свете Литургије приређено је послужење у манастирској порти.

Истог дана у послеподневним часовима манастиру у посјету је стигао благочестиви верни народ из Брчког и околине , те су се пред кивотом свете Матроне читале молитве за здравља и напредак а затим је уследило помазивање вјерног народа  светим уљем из кандила ове дивне светитељке.

Тренутно су у току обимни радови на уређењу Манастира Блажене Матроне Московске, који се реализују уз помоћ Фондације за подршку хришћанској култури и наслеђу Руске Федерације, а завршетак је планиран за 2023. годину.

МАНАСТИР СВЕТЕ МАТРОНЕ РИТЕШИЋ БЛАЖЕНА МАТРОНА МОСКОВСКА АРХИМАНДРИТ ИСАИЈА