МАНАСТИР СВЕТЕ МАТРОНЕ МОСКОВСКЕ

Адреса манастира:
Ритешић бб, 74216 Мајевац (код Добоја)

Контакт:
Моб: +387 66 918 542

Настојатељ манастира
игуман Исаија (Лукић)

О манастиру

Манастир Свете Матроне Московске (у изградњи) налази се у селу Ритешић код Добоја, поред магистралног пута Добој - Модрича.

Дана 08. априла 2010. године почела је градња манастира Свете Матроне.

Епископ зворничко-тузлански г. Василије освештао је темеље манастирске цркве 1. маја 2010. године. 02. маја 2012. године епископ Василије освештао је звоно тежине 300 килограма које је удружење жена Вучијака даривало манастиру. 2014. године настављени су радови на изградњи овог манастира. Радови још трају.

Прва монахиња, а истовремено и в.д. настојатељице овог манастира била је монахиња Злата Живковић (2014/15. године).

На празник Сабора 70 светих апостола, 17.јануара 2020. године, уснуо је у Господу игуман Нектарије (Радовановић), намјесник манастира Свете Матроне Московске.

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије, на празник Светих бесребреника Кира и Јована 13.фебруара 2020, посјетио манастир и представио новопристигло манастирско братства предвођено високопреподобним игуманом Исаијом (Лукић).