(НОВИ СПОТ) ДЈЕЧИЈИ ЦРКВЕНИ ХОР „ЈАВОР”

У сусрет празнику Рођења Господа Бога и Спаса нашег Исуса Христа представљамо вам спот са пјесмом Недеља у храму који су по благослову Епископа зворничко-тузланског Фотија снимили чланови дјечијег црквеног хора ,,Јавор".

Дјечији црквени хор ''Јавор''  основан је 2016.године Господње одлуком братства храма Светих апостола Петра и Павла у Добоју.

Хоровођа је професор Љубица Тимановић која је и наставник у Основној музичкој школи ''Маркос Португал''.

Оснивање овог хора наставак је богате музичке, хорске и духовне традиције, која у Добоју датира још од почетка XX вијека, када је у овом граду активно радило Српско црквено пјевачко друштво ''Јавор''. Како би наставили традицију српске пјевачке културе у граду Добоју овај дјечији црквени хор добио је управо назив ''Јавор''.

Својим умилним гласовима славослове Бога на Светим Литургијама, а такође узимају учешћа у разним културним манифестацијама. Поред духовног репертоара, чланови овог хора пјевају и српске традиционалне пјесме.

МИР БОЖИЈИ, ХРИСТОС СЕ РОДИ!

Координатор хора
​Ђакон Владо Мојевић