БОЖИЋНИ ПОСТ - ПРИЧЕШЋЕ УЧЕНИКА ОШ ''ДОЊИ ЖАБАР"

Ученици, учитељи, наставници и радници ОШ "Доњи Жабар" приступили су Светој Литургији у храму Покрова Пресвете Богородице у Доњем Жабару, у петак, прве седмице Божићног поста.

Овом приликом су се сви ученици и запосленици доњожабарске и човићпољске школе, који су се постом и молитвом припремили, причестили најсветијим тајнама Тијела и Крви Христове.

Свештеник човићпољско-доњожабарски Бошко Максимовић, изразио је радост због мноштва дјеце које је испунило овај свети храм, те захвалност директорици школе Сњежани Пантић што је веома радо дозволила да ученици у оквиру васпитно-образовног рада приступе најбољем Васпитачу - Господу нашем Исусу Христу.

Отац Бошко овом приликом поучио је ученике о важности и значају покајања, потреби да сагледамо своје грешке, ако смо нешто рђаво учинили према другоме, према себи или према Богу, те да своје грешке исправљамо, како би смо заиста и били деца неба, како каже црквена пјесма коју су ученици овом приликом отпјевали.

ВЈЕРОНАУКА БОЖИЋНИ ПОСТ ДОЊИ ЖАБАР ЧОВИЋ ПОЉЕ