ЛОПАРЕ - ОПРЕМЉЕН КАБИНЕТ ПРАВОСЛАВНЕ ВЈЕРОНАУКЕ

Благословом Епископа зворничко-тузланског Г. Фотија, а посредством Канцеларије за вјерску наставу наше епархије, добијена су средства за опремање кабинета Православне вјеронауке у Средњошколском центру ,,Вук Караџић“ у Лопарама.

Посебну захвалност је потребно исказати директору школе Бори Станићу који је драге воље обезбиједио просторију за кабинет и дао потпуну подршку дубљем раду на црквено-школској мисији. Од како је опремљен кабинет у школи, међу ђацима се осјећа потпуно другачији дух на настави Православне вјеронаке.

Потребно је нагласити да је Црквена општина Лопаре даривала школски кабинет свештеничким одеждама и светим иконама, а много већи дар је постојање међусобне јаке воље свештенства за дубљом изградњом православног духа омладине у Лопарама.

Директор је у школи срдачно угостио координатора за вјерску наставу  Епархије зворничко-тузланске, свештеника Синишу Шаренца, гдје су међусобно изразили захвалност и радост на завршетку заједничког пројекта.

За сваким добрим дјелом, па и овим требамо гласно у звона звонити, јер је оно на корист свих нас и нашу духовну надградњу.

ђакон Жељко Јефтић

ВЈЕРОНАУКА КАБИНЕТ ЛОПАРЕ