САБОРНИ ХРАМ У ЗВОРНИКУ - ПРИЗИВ ДУХА СВЕТОГА

У суботу 09. септембра 2023. године, у Саборном храму Рођења Пресвете Богородице служена је Света Литургија са призивом Духа Светога на ученике.

Богослужењем је началствовао архијерејски намјесник зворнички протојереј - старофор Видоје Лукић уз саслужење ђакона Јована Ашћерића.

За красоту богослужења и појање задужен је хор састављен од ученика средње школе, а који функционише при овом храму.

Молитвеног учешћа узели су ученици зворничких средњих и основних школа који су дошли да кроз заједничарење у молитви приме благослов Божији и благодат Духа Светога како би у наступајућој школској години што квалитетније усвајали корисна знања и мудрост, те били својим родитељима на радост, а Цркви и отаџбини на корист.

Током богослужења прото Видоје се обратио присутнима пригодном бесједом у којој је упутио духовне поуке ученицима и благословио све оне који се уче и оне који их уче.

Након Свете Литургије ова духовна радост настављена је у крипти саборног храма гдје је приготовољено послужење за све присутне.

ВЈЕРОНАУКА ПРИЗИВ СВЕТОГ ДУХА ЗВОРНИК