Грчица: ПРИЈЕМ ЗА ПОБЈЕДНИКЕ ОПШТИНСКОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ ВЈЕРОНАУКЕ

У суботу за нама, у Брчко Дистрикту је одржано општинско такмичење из Православне вјеронауке за ученике VIII и IX разреда.

Тема овогодишњег такмичења за VIII разред је „Јеванђеља – блага вијест о Господу Исусу Христу“, а за IX „Вера Светих – Катихизис Источне Православне Цркве“.

Сви ученици су показали изванредно знање и постигли велики успјех. Најбољи резултат у категорији IX разреда постигла је ученица Марија Ристић, док је у категорији VIII разреда прво мјесто освојила ученица Теодора Лазукић, а треће мјесто је заузела ученица Марина Филиповић.

Овим поводом, на празник Сретења Господњег, ове ученице, све три са грчичких парохија, су заједно са својим вјероучитељем Александром Симићем присуствовале Светој Литургији. Након Литургије обратио им се протојереј-ставрофор о. Драган Ћирковић и уручио пригодне дарове у име црквене општине. Отац Драган је овом приликом поучио побједнике општинског такмичења да је ход ка Христу и са Христом, заправо, непрестани труд на усавршавању својих знања и врлина, те им је пожелио благослов Светог Саве и на следећим нивоима такмичења.

Ђакон Бошко Максимовић

ВЈЕРОНАУКА ТАКМИЧЕЊЕ БРЧКО ГРЧИЦА