ТЕСЛИЋ:ОДРЖАНО РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ВЈЕРОНАУКЕ (ВИДЕО)

Ученици из Епархије зворничко-тузланске показали завидно знање из православне вјеронауке освојивши прва четири мјеста на републичком такмичењу.

У суботу, 11. маја 2019. године, у ЈУОШ “П.П. Његош” у Теслићу, одржано је 9. РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ из Православне вјеронауке.

На такмичењу је учествовало 14 ученика 6-их разреда.

Област из Православне вјеронауке, из које су се ученици такмичили, била је "Свети Сава".

Поздравне ријечи, на отварању такмичења, је упутио начелник општине др Милан Миличевић, који је рекао:

"Данас је право задовољство бити домаћин републичког такмичења из вјеронауке и част угостити све ове младе људе који су из других градова досли код нас на такмичење. Велика захвалност и свима онима који су учествовали у организацији такмичења. Најважније је да су се сви они окупили на једном мјесту вођени истом духовнон идејом и сви они су на неки начин побједници али увијек постоје најбољи којима честитам још једном."

Затим су се учесницима такмичења обратили: Горан Зарић, директор школе и др Славољуб Лукић, савјетник у Републичком педагошком заводу за Православну вјеронауку.

Након тога, ученици су, наредних 90 минута, радили тест. Услиједило је вредновање тестова и проглашавање побједника уручивањем награда, признања и захвалница.

Побједник такмичења са својим вјероучитељем

Овогодишње такмичење завршило је свечаним ручком у парохијској сали храма Пресвете Тројице, чијој љепоти су се учесници такмичења, са својим вјероучитељима и вјероучитељицама, дивили, саслушавши говор протојереја-ставрофора Вукана Субића, о историјату храма.

За све ученике, овог такмичења, обезбијеђен је камп у манастиру Озрен, док је за три најбоља обезбијеђено и четрнаестодневно путовање на острво Крф (Грчка).

РЕЗУЛТАТИ:

1. АЛЕКСА МИХАЈЛОВИЋ, "ДРУГА ОСНОВНА ШКОЛА" БРЧКО (о. ђакон ДРАГАН ПОПОВИЋ) - 98 бодова
2. ФИЛИП ГРУЈИЧИЋ, "ПРВА ОСНОВНА ШКОЛА" СРЕБРЕНИЦА (о. Александар Млађеновић) - 94 бода
3. БРАНКО ИВАНИЋ, ЈУОШ “П.П. Његош” Теслић (о.ђакон Тадија Никчевић) и ЈОВАНА ГАТАРИЋ ЈУОШ "Свети Сава" Бањалука (вјероучитељ Владимир Лончар) – 91 бод
4. ЈУСТИН ТЕОФИЛОВИЋ, ЈУОШ "СВЕТИ САВА" БРОД, (вјероучитељ ђакон Горан Марјановић) и ТАЊА КНЕЖЕВИЋ, ЈУОШ "Десанка Максимовић" Трн,(вјероучитељ о. Александар Павичар) – 88 бодова
5. ЛАНА ГРАНОЛИЋ, ЈУОШ "Бранко Радичевић" Бања Лука,(вјероучитељ Драган Ђурић) – 87 бодова
6. ВАСИЛИЈЕ ШУПИЋ, ЈУОШ "Његош" Берковићи – 86 бодова
7. ГЕОРГИНА КОВАЧ, ЈУОШ "Алекса Шантић" Војковићи – 84 бода