ПРИЧЕШЋЕ ОСНОВАЦА У ПЕЛАГИЋЕВУ

На дан Светог свештеномученика Теодора Киринејског, ученици Основне школе ''Васо Пелагић'' из Пелагићева су, по већ устаљеној традицији, приступили Светој чаши. Заиста нема љепшег призора него кад ученици који у школи уче Православну вјеронауку, одлазе у свој храм и то знање стечено у школи показују на дјелу.

Свету Литургију је служио вјероучитељ, протојерј-ставрофор Миодраг Каиновић, а ученике су у храм довели наставници који су заједно са својим ђацима приступили Светом причешћу. Ово је једна лијепа пракса која показује јединство Цркве и школе јер све бива по договору директорице и вјероучитеља.

Сви који су се причестили, а било их је око 200 ученика, а што чини 80% ученика школе,  Црквена општина Пелагићево је  наградила скромним поклон пакетима а све у циљу да им потреба причешћа остане урезана у сјећање те да би када одрасту наставили ову праксу наше Цркве и школе.

Вјероучитељ,
Протојереј-ставрофор Миодраг Каиновић