Професори Јовић и Убипариповић отворили нови циклус предавања у Епархијском културном центру (ФОТО/ВИДЕО)

У четвртак, 27. септембра 2018. године др Србољуб Убипариповић, доцент на Катедри за литургику и др Растко Јовић, доцент на Катедри за канонско право на Православном Богословском факултету у Београду, одржали су предавање, благословом Епископа зворничко-тузланског г. Фотија а у организацији Мисијског фонда Епархије зворничко-тузланске, на тему: Улога и значај богослужења у хришћанском животу.

Предавање је реализовано у облику дискусије, гдје су двојица уважених предавача одговарала на питања модератора, свештеника Синише Шаренца и питања публике.

Предавачи су на разумљив начин појаснили развој хришћанског богослужења, као и улогу богослужења на развој личности човјека.

У току дискусије разговарало се о темама које се тичу евхаристијског, личног и саборног карактера како појединца, тако и хришћанске заједнице.

На крају дискусије, Епископ Фотије је дао свој коментар на теме које су се чуле током излагања и нагласио значај евхаристијског сабрања и важности посвећивања пажње сваком појединцу, а нарочито дјетету.

Овај, и други пројекти Мисијског фонда, реализовани су под покровитељством World Vision организације.

Мисијски фонд Епархије зворничко-тузланске

ЛИТУРГИКА БОГОСЛОВЉЕ СРБОЉУБ УБИПАРИПОВИЋ РАСТКО ЈОВИЋ МИСИЈСКИ ФОНД