ВАСКРШЊЕ АКТИВНОСТИ НА ЛОПАРСКОЈ ПАРОХИЈИ

У духу празничне радости и васкршње инспирације, духовна снага лопарске парохије није посустајала, већ се жива Црква опет и опет активирала.

Са благословом Његовог Преосвештенства епископа зворничко-тузланског Фотија, Светосавска омладинска заједница при храму Покрова Пресвете Богородице у Лопарама уз помоћ Добротворне организације ,,Тројеручица“ и  народа Мајевице, реализовала је и ове године хуманитарну акцију под називом ,,Корпа милосрђа“ у васкршњем посту.

У духу јеванђеља, лопарски Светосавци су учествовали у акцији дијељења хуманитарне помоћи оним парохијанима којима је помоћ најпотребнија. Вриједни Светосавци су на Васкршњи понедјељак обишли укупно петнаест породица честитајући им Празник над празницима и пренијевши им благослове своје Цркве у духу празничне радости.

На свети и Велики Петак, када цијели свијет вапи ка распетом Богу, у порти храма Покрова Пресвете Богородице учеснице Кола српских сестара ,,Мати Ангелина српска“ уз свог свештеника су учествовале у фарбању васкршњих јаја која су подијељена на Васкршњем уранку.

Неопходно је такође напоменути да су наше сестре радиле на изради васкршњих корпица за јаја и учествовале у акцији скупљања новца за опремање логопедске ординације у Лопарама.

Посебну радост смо имали на Велику Суботу када су се најмлађи Лопарчани окупили око своје цркве и дали допринос увеличавању васкршње радости учествујући у у другој до сада васкршњој радионици. Учествовали су ученици од првог до деветог разреда Основне школе. Њихове активности су биле усмјерене ка умјетничком дијелу, шарању јаја, цртању и бојењу васкршњих мотива те пјевању пјесмица у сусрет Празнику над Празницима!

Нека нас васкршња радост све обасја уз усклик: Христос васкрсе! Заиста васкрсе!

ђакон Жељко Јефтић

ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА ВАСКРС ЛОПАРЕ КОЛО СРПСКИХ СЕСТАРА