ЛОПАРЕ: ЗАВРШЕНА БОЖИЋНА АКЦИЈА КОРПА МИЛОСРЂА

Активности Светосавске омладинске заједнице и Кола српских сестара у Лопарама

Са благословом Његовог Преосвештенства епископа зворничко-тузланског Фотија, Светосавска омладинска заједница при храму Покрова Пресвете Богородице у Лопарама уз помоћ Добротворне организације ,,Тројеручица“ и  народа Мајевице, реализовала је и ове године хуманитарну акцију под називом ,,Корпа милосрђа“ у божићном посту.

У духу јеванђеља, лопарски Светосавци су учествовали у акцији дијељења хуманитарне помоћи оним парохијанима којима је помоћ најпотребнија.

Вриједни Светосавци су обишли укупно двадесет и три породице и честитали им Божић и пренијели благослове своје Цркве у духу празничне радости, чиме су на дјелу показали шта значи бити хришћанин у 21. вијеку.

Ово је само дио активности ових младих људи који свакодневно свједоче своју вјеру на дјелу и тиме духом својим покрећу и своје старије у кући на духовнији живот.

Ни наше сестре, чланице Кола српских сестара ,,Мати Ангелина српска“ које дјелује у Лопарама нису биле лијене, већ су се ангажовале и организовале Божићни базар, а сав скупљени приход биће уручен нашој суграђанки самохраној мајци Радојки Грујичић и њеним синовима. Сестре су се организовале у украшавању божићних икебана, прављењу хране и још много производа.

Не постоји ништа вредније ни хуманије од тога да некоме измамите осмијех на лицу и учините га, бар на дјелић времена срећнијим.

ђакон Жељко Јефтић

ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА РОЂЕЊЕ ХРИСТОВО БОЖИЋ ЛОПАРЕ МАЧКОВАЦ