БИЈЕЉИНА - ВРТИЋ ДРАГАН И ЗОРАН ПРОСЛАВЉА КРСНУ СЛАВУ

Фото: Епархија зворничко-тузланска
Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тулански Господин Фотије обавио је данас чин ломљења славског колача у бијељинском вртићу ''Драган и Зоран'', који Светог Николаја Мирликијског прославља као своју крсну славу.

Дјечији вртић „Драган и Зоран“ данас је по 23. пут обиљежио крсну славу Светог Николу, заштитника  ове установе и заштитника дјеце.

Горан Гашић, директор дјечијег вртића „Драган и Зоран“ истакао је да је данашњи дан прилика да малишане науче традицији и поштовању обичаја.

„Част нам је и задовољство што имамо прилику да радост овог дана поделимо са нашим пријатељима, а посебно нам је задовољство што смо и данас, као и претходне године, успели да окупимо представнике свих значајних институција које воде рачуна о правилном расту и развоју и значају предшколског васпитања и образовања. Поред Његовог Преосвештенства владике Фотија, који је обавио чин ломљења колача, са нама је и кум славе господин Јован Цвјетковић, помоћница министра просвјете и културе Наташа Цвијановић, представници Републичког завода, представници градских власти, Градоначелник и предсједник Скупштине, као и велики број родитеља дјеце који похађају ову установу“, рекао је Гашић.

Јован Цвјетковић, кум славе предшколске установе Дјечијег вртића „Драган и Зоран“, истиче да му је част и задовољство кумовати једној од најбољих предшколских установа у Републици Српској.

„Ово је вртић који постоји већ 23 године и ја сам имао и прилику и част да моја ћерка буде овде у првој генерацији. Велики број, сада већ одраслих људи, је изашао из ове предшколске установе, потом завршио основну, средњу школу и факултет и сада су људи који су стекли висок ниво образовања, а све је кренуло од ове установе. Привилегија је бити кум славе ове установе, јер једноставно окружен овом дјецом и васпитачима и људима који руководе овом установом, причињава велико задовољство али и обавезу. Кад год нешто треба овој установи, ја сам увијек ту да им помогнем, колико је то у мојој моћи, јер ова установа то заиста заслужује“, каже Цвјетковић.

Он је такође нагласио да предшколска установа „Драган и Зоран“ постиже сјајне резултате у васпитно-образовном процесу, што је видљиво и признато у цијелој Републици Српској.

„Успјех и резултати које остварује предшколска установа „Драган и Зоран“ је, прије свега, заслуга власника и руководства ове предшколске установе, јер број од 320 предшколаца и малишана који се тренутно налазе у овој предшколској установи је најбољи доказ да ова установа сјајно ради и да ће тако бити и у наредном периоду“, истакао је кум славе, Јован Цвјетковић.

Након ломљења колача и краћег пригодног програма, који су извели дјеца из старијих група, приређен је и свечани славски ручак.

Извор: desavanjaubijeljini.com
Фото: Епархија зворничко-тузланска