ХРАМОВНА СЛАВА У ОСРЕДКУ КОД СТАНАРА

Фото Епархија зворничко-тузланска

На празник Светог апостола и јеванђелисте Луке, 31. октобра текуће године, прослављена је слава храма у Осредку код Станара. Од раних јутарњих часова вјерни народ почео је да се окупља око своје светиње.

Велика је благодарност Господу за Његову милост, којом је благословио парохију осредачку лијепим временом и љубави парохија, који су у великом броју се окупили  са својим пријатељима из сусједних парохија да заједно прославе Патрона храма осредачког. Свету Литургијом је началствовао протојереј Славко Пантелић из Чечаве, уз саслужење: протојереја-ставрофора Станислава Рађена, Недељка Пришића умировљених свештеника, протојереја Радета Танацковића из Главичица, протонамјесника Алексе Куђељића умировљеног свештеника, Бранислава Пејчића из Станара, Илије Тривића из Осиње, јереја Небојше Недића из Растуше и јереја Срђана Ракића из Градишке (епархија бањалучка).

Евхаријистиском сабрању су молитвено присуствовали: протојереј-ставрофор Јово Марковић свештеник у мировини, јереји Ненад Митрић из Појезне и јереј Љубомир Босић из Радње. Ово небоземно славље је настављено уз традиционалну литију око храма и трпезу љубави, која је припремљена за све присутне.

јереј Немања Марковић,
парох осредачки