ПРАЗНИК СВЕТЕ ПЕТКЕ У УГЉЕВИКУ: Прослављена храмовна и градска слава

Фото Младен Василћ

Угљевички храм прославио је крсну славу Свету Петку Параскеву у присуству великог броја вјерника, а општина Угљевик градску славу.

Након Свете литургије, изабран је кум славе за сљедећу годину, литија је кренула у опход око храма а потом градским улицама до зграде општине Угљевик гдје је резањем славског колача прослављена градска слава.

Литија се вратила у храм, а славски колач  пререзан је у част храмовне славе.

Кум славе био је предсједник Црквене општине Угљевик Горан Јовичић.

Протојереј Александар Тешић, парох угљевички, рекао ја да празник Свете Петке Параскеве сви дочекују са нестрпљењем и нагласио да је то крсна слава храма и да су сва срца у Угљевику испуњена љубављу, те да у  домовима гори кандило пред иконома, а куће миришу тамјаном.

Тешић је додао да се прославља велика светитељка, дивна и непоновљива.

-Ако се чему Срби радују, онда су то наше крсне славе. А како да се не радујемо, са нама су данас наши кумови, пријатељи, гости, наша црква испуњема је молитвом, а наша порта вјерницима-рекао је Тешић у проповједи.

Текст: Младен Василић

СВЕТА ПЕТКА УГЉЕВИК