СЛАВА ХРАМА У ПОПОВИМА

На празник свештеномученика Василија Амасијског, а у недељу Антипасхе, парохијани поповљанске парохије прославили су славу храма који је посвећен Христовом Васкрсењу.

Свету архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије. Овом приликом Господину епископу саслуживали су високопречасни оци, протојереј-ставрофор Жико Мићановић и протојереј-ставрофор Драган Илић, пароси бијељински, те ђакон Немања Спасојевић.

Поводом славе парохијског храма након заамвоне молитве извршен је трократни опход око храма и сломљен славски колач. Господин епископ је тим поводом присутнима честитао славу тумачећи данашњу перикопу из Јеванђеља позивајући све да у ово непредвидиво време разних и различитих искушења не подлегну притиску маловерја, него да сви као Црква Божија опстанемо и останемо као њени интегрални и савесни чланови, да будемо храбри у вери и да у њој усавршавамо.

Говорећи о апостолу Томи Преосвећени владика је истакао велику Тајну васкрсења:

Често је тешко, нама људима, да разумемо Тајну васкрсења јер смо навикли на пролазно и завршетак нашег живота смрћу и погребом. После неког времена човека кога смо испратили полако почињемо да заборављамо. Тајна васкрсења је била једино што философи античке Грчке нису могли да разумеју. Грци су знали за многе богове, али тај Бог кога је апостол Павле дошао да проповеда њима је био непознат, јер је устао из мртвих (Дап 17, 16-33).

Након завршеног литургијског сабрања домаћини, породица Драгана Матића из Попова, су у складу са тренутним околностима припремили пригодно послужење.

ХРАМОВНА СЛАВА НЕДЕЉА ТОМИНА ПОПОВИ