БРЧКО: ОСВЕШТАНА ЗВОНА ЗА ХРАМ СВЕТИХ АПОСТОЛА ПЕТРА И ПАВЛА У ГРБАВИЦИ

На дан светих апостола Петра и Павла, у вечерњим сатима, 12. јула о.г. Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије осветио је три звона за потребе новоизграђеног храма у брчанском насељу Грбавица.

Данас смо освештали звона да звоне са овога светог храма и позивају све наше православне Србе, који живе у околини и могу да чују та звона, да дођу у свети храм кад су богослужења. Чули сте из молитава, које смо читали данас, да звона окупљају народ. Позивају га на веру и молитву, да живи сходно Јеванђељу Христовом и да буду будни и спремни да дођу у своје светиње, рекао је у својој архипастирској поуци Епископ Фотије.

Донатор и кум звона је господин Петар Ђокић, министар енергетике и рударства у Влади Републике Српске.

Ђокић је рекао да је његово родно мјесто Грбавица одавно заслужило да има духовно средиште гдје ће мјештани кроз православље афирмисати оно што је најхуманије и најљепше што човјек носи у себи.

Филијални храм Светих апостола Петра и Павла је једнобродна грађевина у насељу Грбавица у Брчком. Градња храма је започета 2012. године према пројекту архитекте Драгана Јевтића из Зворника. Темељи храма су освећени 12. јула 2014. године, а завршетак радова у унутрашњости храма и велико освећење се очекује на јесен 2020. године.

Свештенство храма, заједно са грађевинским одбором остаје захвално министру Петру Ђокићу и свима који су своји трудом, радом и залагањем допринијели изградњи храма.

ПЕТРОВДАН ПЕТАР ПАВЛЕ БРЧКО БРЧКО КОЛОБАРА ГРБАВИЦА ОСВЕЋЕЊЕ ЗВОНА ПЕТАР ЂОКИЋ